• Strona główna
  • Mapa strony          
  • Kontakt

Strona WWW

Akademia Misia Haribo

Projekt ”Poznaj Świat z Misiem Haribo”

          Starsze przedszkolaki pod opieką Katarzyny Kowalczuk biorą udział w XIII edycji konkursu Akademia Misia Haribo. Tegoroczny konkurs ”Poznaj Świat z Misiem Haribo” ma na celu rozwijanie twórczego myślenia i pogłębianie ciekawości poznawczej świata u dzieci w wieku przedszkolnym.

Otrzymaliśmy bezpłatny zestaw kreatywny z grą planszową, który umożliwił dzieciom w angażujący sposób poznanie różnorodności kultur i obyczajów na świecie.  Dzięki grze dzieci poznają sześcioro dzieci, zamieszkujących: Chiny, Meksyk, Indie, Egipt, Grenlandię oraz Kenię. Przewodnikiem po tych krajach jest Miś Haribo, który wprowadza dzieci w świat kultury, obyczajów, muzyki, zwierząt i języków, którymi posługują się mieszkańcy tych odległych krajów.

Po przejściu całej gry edukacyjnej dzieci docierają do ostatniego celu podróży, do Polski, gdzie czeka na nie zadanie konkursowe. Polega ono na przygotowaniu pracy plastycznej w formie kolażu, który ma przedstawiać wizytówkę Polski. Celem zadania jest przedstawienie Polski dzieciom z innych krajów i pokazanie najbardziej charakterystycznych elementów naszej kultury i obyczajów.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody m.in organizacja balu z Misiem Haribo, spotkanie w redakcji National Geographic Traveler z redaktor naczelną Martyną Wojciechowską, kupony na wyposażenie sal przedszkolnych, książki o podróżach  i zwierzętach, gry oraz wiele innych nagród dla dzieci, przedszkola i opiekunów grupy. 

Haribo

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.